Перший електронний майданчик (044) 537 22 82

16.03.2014 Звернення Товарної біржі "Електронні торги України" до всіх учасників ринку з продажу майна боржників (організаторів аукціонів)

Товарна біржа «Електронні торги України» стурбована ситуацією, що склалася останніми місяцями на ринку продажу майна боржників. Останні зміни в суспільно-політичному житті держави дають нам шанс через громадський вплив та контроль змінити на краще умови ведення бізнесу у нашій сфері та усунути ті проблемні питання, які негативно впливали на розвиток ринку.

        Неоднозначне трактування Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника  або визнання  його банкрутом» №4212 (далі – Закон), наявність безлічі суперечностей в його нормах,  часто породжує конфлікт інтересів  учасників провадження у справі про банкрутство, зокрема під час організації та проведення реалізації майна.

        Крім цього, викликає занепокоєння позиція державного органу з питань банкрутства, який використовує Закон на власний розсуд, що часто призводить до порушень прав організаторів аукціонів, інвесторів, арбітражних керуючих. А враховуючи те, що Мін’юст не є державним органом, до повноважень якого віднесено формування державної політики у сфері аукціонів, деякі дії Мін’юсту викликають просто здивування.

        Ми вже неодноразово звертались до різних державних органів щодо неприпустимості певних дій та з пропозиціями    щодо внесення змін до законодавства, однак це була лише наша позиція, а для досягнення позитивного результату потрібна консолідована позиція великої частини ринку.

Тому, з метою координації дій всіх учасників ринку, захисту інтересів Організаторів торгів, запрошуємо Вас прийняти участь у засіданні представників торгуючих організацій, що відбудеться 19.03.2014 року об 11-00 год. за адресою: м. Київ, вул. Панаса Мирного, 7 оф. 3.

        На засідання поряд з Вами запрошено й інших лідерів ринку реалізації мана у процедурах банкрутства.

        Порядок денний зібрання:

1.      Обговорення питання щодо доцільності створення громадського об’єднання без реєстрації юридичної особи з метою формування єдиного представницького органу наших компаній для вироблення єдиних підходів та позицій у співпраці з органами державної влади та іншими юридичними особами; 

2.      Прийняття спільних рішень з вирішення піднятих питань та погодження текстів звернень до Міністерства юстиції України та Вищого Господарського суду України, з пропозиціями щодо покращення роботи цих органів.

3.      Обговорення питань, пов’язаних з реєстрацією прав на нерухомість за результатами проведення аукціонів з реалізації майна. Звернення до Мін’юсту з метою вироблення управлінням нотаріату та управлінням з питань банкрутства Департаменту нотаріату та банкрутства спільної позиції з цього питання.

4.      Обговорення концепції можливих змін до Розділу 4 Закону, звернення до профільного комітету Верховної Ради України з метою створення для цього робочої групи.

Ми глибоко переконані, що лише спільно, ми зможемо захистити наші права та змінити ситуацію на краще. 

З питань організації проведення заходу,  порядку денного, інших питань звертатися до Бойка Дмитра Юрійовича за тел.: +38099-726-59-89, +38067-657-46-18